Gündem

Uzmandan Sevindiren Açıklama: Corona Virüsü Salgınının Sonuna Yaklaşıldı

Nobel ödüllü biyofizikçi Michael Levitt çok önemli açıklamalarda bulundu bir iddiayı gündeme getirdi. Levitt açıklamalarında virüsün yayılmasının yavaşlamasının salgının sonuna yaklaşıldığını gösterdiğini belirtti.

İsrail asıllı ABD’li biyofizikçi Michael Levitt yaptığı açıklamalarında Çin’deki enfeksiyon sayılarının azalmasının pandeminin sonunun yaklaştığına işaret ettiğini iddia etti. Konu ile ilgili olarak Jerusalem Post’un aktardıklarına göre Nobel ödüllü bilim insanı ayrıca İsrail’in koronavirüse karşı aldığı önlemleri överek pek çok insanın virüse karşı doğal bağışıklığı olduğunu vurguladı.

Independent Türkçe’nin Jerusalem Post’tan aktardığı habere göre Levitt açıklamalarının devamında corona virüsü salgınının Çin’de yavaşladığını ve insanların çoğunluğu için bir tehdit oluşturmayacağını belirtti.

PANDEMİNİN SONU YAKIN

Michael Levitt, 2013 Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen üç bilim insanından biriydi. Araştırmacılar “karmaşık kimyasal sistemler için çok ölçekli modellerin geliştirilmesi” konusunda çalışıyordu. Her ne kadar uzmanlık alanı epidemiyoloji olmasa da, Levitt şubatta virüsün yayılmasının yavaşlayacağını doğru biçimde tahmin ederek, tecritten etkilenenlere umut vermişti.

Levitt konu hakkında yaptığı açıklamalarında “Faiz oranı düşmeye devam etse de para kazanırsınız. Yatırdığınız kısım azalmaz sadece daha yavaş büyümeye devam eder. Hastalıklar söz konusu olduğunda, bu insanları çok korkutuyor çünkü her gün yeni vakalar duymaya devam ediyorlar. Fakat gerçek şu ki enfeksiyon oranı yavaşlıyor ve bu da pandeminin sonunun yakın olduğu anlamına geliyor.” ifadelerine yer verdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir