Eğitim

Vaka Sayıları Arttı, LGS Ertelenecek Mi? Bakan Selçuk Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk LGS hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu ve sınavın ertelenip ertelenmeyeceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir TV programında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında LGS hakkında değerlendirmelerde bulundu. Son zamanlarda corona virüsü vaka sayısının artmasının ardından sınavların ertelenip ertelenmeyeceği hakkında vatandaşlar merak içerisindeydi. Bakan Selçuk sınavların ertelenip ertelenmeyeceğini belirtti.

YENİDEN MASKE VERİLECEK

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarında “Herbir çocuğumuz evlerinden maskelerle gelecek. Biz istiyoruz ki daha sakin bir ortam olsun, çok kalabalık olmasın. Sınavdan önce yeni bir maske vereceğiz. Okula giren her çocuğun el dezenfektanı konusunda tedbir aldık. 45 dakikalık arada çocuklar çıkıp hava alıp geldiğinde yeniden maske vereceğiz. Veliler okul bahçesine alınmayacak.

GÖZETMENLER ELDİVEN TAKACAK

Buna dikkat etmek lazım. Arada velilerin çocuklarla temasları söz konusu olabilir. O arada veliler dikkatli olursa, yığılmaya neden olmadan, mümkünse temas etmeden… Her türlü karışıklık çocuklarımızın aleyhine işleyecek. Gözetmenler cerrahi eldiven takmak zorunda. Soru kitapçıklarını normalde çocuklara veriyoruz ama vermeyeceğiz. 22 Haziran Pazartesi günü okullardan alabilirler” ifadelerine yer verdi.

LGS KESİN YAPILACAK

Bununla birlikte Bakan Selçuk LGS’nin bu hafta kesin yapılacağını ifade ederek corona virüsüne yakalanan çocuklar hakkında şu ifadeleri kullandı:

“omisyona başvurularak, ayrı tedbirlerin alındığı ayrı binalarda sınava girebilirler. Çocuk hastanede ise ve sınava girmek isterse sınav hastanede yapılır. Görevli sayısını da artırdık. 353 bin kişi görev yapacak. Rehber öğretmenler hiçbir zaman görevlendirilmedi ama bu yıl 18 bin civarından rehber öğretmeni görevli olacak”

İlgili Makaleler