Gündem

Vaka Sayıları Rekor Kırdı ! 14 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Gündemde

Ülkemizde corona virüsü salgını kapsamında vaka sayıları arttı. Vaka artışında birinci sırada Ankara geliyor. Ankara için açıklama yapan Prof. Dr. Mustafa Cankurtaran Ankara'nın Wuhan olduğunu 14 gün sokağa çıkma yasağının gelmesi gerektiğini belirtti.

Ülkemizin Başkenti Ankara corona virüsü salgınının da Başkenti oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Ankara’daki tablonun İstanbul’un iki katı olduğunu belirtti. Hacettepe Üniversitesi iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Mustafa Cankurtaran ise sosyal medya hesabından çarpıcı bir açıklama yaptı.

14 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Mustafa Cankurtaran açıklamalarında “Ankara Wuhan olduAnkara Wuhan oldu. 10-14 gün sokağa çıkma yasağı gelmeli. Ankara sağlık kapasitesi aşabilir. Artık hasta yatıracak yoğun bakım zorlaşıyor. Kapalı her hastane açılmalı. Özel yoğun bakımlar pandemi için açılmalı. Halkın inisiyatifine bırakmak yanlış” ifadelerine yer verdi.

“ANKARA WUHAN’A DÖNMÜŞ”

Profesör Mustafa Cankurtaran’ın ‘Ankara Wuhan’ oldu açıklaması sosyal medyada TT olurken, Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar da bir açıklama yaptı. Aziz Sancar açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Güzel ülkemin güzel başkenti Ankara, Wuhan’a dönmüş. Uygulama üzerinde hiçbir yer sağlam gözükmüyor. Düğünler, nişanlar, etkinlikler bu hızda devam ederse tedavi için herkes kendisi uğraşacak gibi. Sağlık çalışanlarını arada bir çıkıp alkışlamak yetmez, daha fazlası yapılmalı!”

İlgili Makaleler