Gündem

Vakalar Artınca Bir Yasak Haberi Daha: 1 Hafta Boyunca Kapatıldı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 11 Mart'ta da ülkemizde görülen corona virüsü vaka sayıları düşme eğilimine geçmişken tekrar yükselmeye başladı. Vaka sayılarının yükselmeye başlmasının ardından bir yasak kararı daha alındı. Bu doğrultuda Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı, salgın sebebiyle 1 hafta kapatıldı. Bu karar Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi tarafından alındı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açılamada artan sayıları sebebiyle, bir hafta boyunca Habur Sınır Kapısı’nın kapalı olacağı belirtilerek sadece ticari geçişlerin yapılabileceği belirtildi.

1 HAFTA BOYUNCA KAPALI OLACAK

Sınır kapısı yolcu ve turistler için 1 hafta boyunca kapalı olacak. Habur Sınır Kapısı sadece ticari geçişler için açık olacak. Sınır kapısından özel durum sebebiyle geçebilmek için Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığı’ndan izin almak gerekecek.

Yapılan açıklamanın devamında artan koronavirüs vakaları sebebiyle, Habur Sınır Kapısı’nın bir hafta boyunca kapalı olacağı belirtilirken kentler arasındaki seyahat yasağının devam edeceği Irak şehirleriyle de seyahatin bir hafta durdurulduğu vurgulandı.

İlgili Makaleler