Gündem

Vali Açıkladı! Kentimiz Covid-19 Salgınında En Riskli Dönemini Yaşıyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van ilinin şimdiye kadarki en tehlikeli zamanları yaşadığını dile getirdi. Bilmez, İpekyolu ilçesinde bulunan Ortanca mahallesindeki taziye sırasında yayılan Covid-19 vaka sayısının 84'e çıkarak oldukça riskli bir noktaya ulaştığını belirtti.

Vali Bilmez, taziye sırasında Covid-19 yayılması sonucu artan vaka sayısının 84’e yükseldiğini aktardı ve Van ilinin oldukça riskli bir döneme girdiğini vurguladı. Vali Bilmez, “Riskin farkında olalım, zorunlu olmadıkça evden çıkmayalım” diye konuştu.

Vali Bilmez, Van halkına toplu taziye ve mevlit gibi faaliyetleri gerçekleştirenleri polise ve jandarmaya bildirmeleri konusunda uyardı. Bir taraftan da Özalp ilçesinde bulunan bir mahallede karantina uygulamasına geçildi.

MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

Valilik tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“İlimiz Ortanca Mahallesi’nde taziyeye katılanlara yönelik yapılan çalışmalar sonrası korona virüs testi pozitif çıkanların sayısı 84 oldu. Ortanca Mahallesi’ndeki taziyeye katılıp, Özalp ilçesinin Eğribelen Mahallesi’ne giden 1 kişinin ve bununla temas kuran 1 kişinin (toplam 2 kişi) korona virüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararla Eğribelen Mahallesi’nde karantina uygulaması başlatıldı.”

GÖZLEM ALTINDA OLAN KİŞİ SAYISI 10 BİN

Valilik karantinaya alınan yerlere ilişkin şunları söyledi:

“Başkale ilçesi Esenyamaç, Albayrak, Örmetaş mahalleleri ve Poyrazalan mezrası, Gürpınar ilçesi Günbaşı ve Umut mahalleleri ile Üzengi mezrası, İpekyolu ilçesi Ortanca, Karakoç, Gövelek ve Arıtoprak mahalleleri, Bostaniçi Mahallesi Ertuş Caddesi 1, 2, 3, 4. Sokaklar, Cevdet Paşa Mahallesi Selçuklu Sokak’ta 1 apartman, Selimbey Mahallesi Üçevler Sokak’ta 1 apartman, Selimbey Mahallesi Dabbağolu Sokak, Çaldıran ilçesi Salahane Mahallesi. Tedbir amaçlı gözlem altında karantinaya alınan vatandaşların sayısı toplam 40 bin. Şu anda gözlem altında olan 10 bin.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler