Gündem

Vali Açıkladı! Kentimizde Son İki Gündür Yeni Covid-19 Vakası Tespit Edilmedi

Edirne Valisi Ekrem Canalp, illerinde geçtiğimiz iki gün boyunca yeni Covid-19 vakasının tespit edilmediğini duyurdu. Vali Canalp, son bir haftada yalnızca 4 vakanın saptandığını ve hastanelerde tedavisi sürdürülen hasta sayısının oldukça az olduğunu vurguladı.

Edirne’de corona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele çerçevesinde katı önlemler aldığı belirtildi. Dışarıdan giriş ve çıkışı engellemek üzere Yunanistan ve Bulgaristan sınır kapıları kapatıldı ve normalde kalabalık olan meydan, cadde ve sokaklar denetim altına alındı. İldeki en yoğun caddesi olarak nitelendirilen Saraçlar Caddesi trafiğe kapatıldı ve giriş ile çıkışlar denetim altına alındı. Valilik tarafından bütün binalar dezenfekte edildi ve il genelinde ilaçlama yapıldı. Edirne Valisi Canalp, Edirne’de geçtiğimiz iki gün boyunca yeni Covid-19 vakasının tespit edilmediğini belirtti.

SON 1 HAFTADA YALNIZCA 4 VAKA

Vali, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Koronavirüs ile yapmış olduğumuz mücadele hem Türkiye hem Edirne’de çok iyi gidiyor. Memnuniyetle söyleyebilirim ki Edirne’de de günden güne rakamlarımız çok düzeldi, çok güzel noktalara geldik. Örnek olarak son 1 hafta içindeki vaka ortalamamız 1 kişinin altında. Son 2 günden beri de hiç vakamız yok. Son 1 haftada sadece 4 vakamız var. Şu anda hastanelerde yatan hasta sayımız son derece azaldı. İnşallah millet olarak bu şekilde çaba göstermeye devam edeceğiz ve koronavirüsü de bu şekilde yaptığımız etkin mücadeleyle yeneceğiz.”

Edirne’de salgının ilk gününden beri toplamda 270 Covid-19 vakası saptanırken, 17 kişi hayatını kaybetti, Alınan son bilgilere göre, vaka sayısı 40’tan daha az olduğu öğrenildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler