Gündem

Vali Duyurdu: O İlimizde Corona Virüsü Tablosu Çok Kötü

Vali Şehmus Günaydın yaptığı açıklamalarında il genelinde corona virüsü tablosunun çok kötü olduğunu belirtti. Vali Günaydın açıklamalarında merkez ilçesinde yaşayan 3 kardeşin gittikleri köyde 16 kişiye virüsü bulaştırdıklarını vurguladı.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın corona virüsü salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Günaydın yaptığı açıklamalarında virüs sürecinde kentte yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunarak ortaya çıkan vakaların önemli bir kısmının dost ve akraba ziyaretlerinden kaynaklandığını belirtti.

“CORONA VİRÜSÜ TABLOSU ÇOK KÖTÜ”

Vali Günaydın açıklamalarının devamında Kayseri’nin vaka sayısında Türkiye ortalamasının yarısı seviyesinde olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bunu başarı olarak kabul etmiyoruz. ‘Kayseri’de korona virüs tablosu çok kötü. Bu açıklanmıyor. Niye açıklanmıyor?’ diyorlar. Ülkemizin hiçbir vilayetinde günlük olarak rakamlar açıklanmıyor. ‘Bu tablo niye açıklanmıyor’ diyerek özellikle sağlık çalışanı arkadaşlarımızın morallerini bozmamamız lazım. Korona virüs testi pozitif çıkan vatandaşlarımızın yüzde 80’i şifayla taburcu oldu ve evlerine gitti. 100 hastamızın 80’i şu anda evinde çocuğuyla ve ailesiyle beraber.

“KALABALIKLARA DA GİRMEYECEĞİZ”

Tedavi sonucunda bir virüsten tamamen arınarak ailesinin arasına katılmış. Bizim bu uyarılarımız hastaneye yeni vakalar göndermemek için. Bu kurallara onlar için uyacağız. Maskemizi doğru takacağız ve sosyal mesafemizi koruyacağız. Kalabalıklara da girmeyeceğiz.

“BU BİZİM İÇİN BAŞARI DEĞİL”

Dün sağlık bakanımızın açıkladığı 2 tane vilayet, Kayseri değil. Bizim bu mücadelemizde arkadaşlarımızı çok büyük mücadelesi ve fedakarlığı var. İnşallah hep beraber sıfır noktasına geldiğimiz zaman ‘Başarılıyız’ diyeceğiz. Rakamlar her ne kadar ortalamaların altında da olsa bu bizim için başarı değil. Başarı tek bir vaka kalmayıncaya kadar hep birlikte mücadele etmek”

İlgili Makaleler