Gündem

Vali Önemli Açıklama Yaptı: İl Genelinde Vakalar Artıyor

Vali Yaşar Karadeniz çok önemli açıklamalarda bulundu ve kent genelinde corona virüsü vaka sayısının arttığını belirtti. Karadeniz açıklamalarında il genelinde son zamanlarda bir artış olduğunu ifade ederek bu işin şakası olmadığını 3 günlük rakamların yüksek olduğunu vurguladı.

Valiler Kararnamesiyle Manisa Valiliğine atanan Karadeniz, Kastamonu Gazeteciler Cemiyetine veda ziyaretinde bulundu. Yaşar Karadeniz burada önemli açıklamalarda bulunarak corona virüsü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Karadeniz açıklamalarında Kastamonu Valiliği olarak ilave tedbirler alınarak virüs ile mücadele ettiklerini belirtti.

“MASKEMİZİ TAM  TAKACAĞIZ”

Kastamonu’da pozitif vaka sayasında artış gözlemlendiğini belirten Yaşar Karadeniz açıklamalarında “Bu işin şakası yok, bitti diye bir şey yok. Normal yaşantımıza devam etmek istiyorsak maskemizi tam takacağız, mesafeye uyacağız. Herkes kendi kişisel hijyenini sağlayacak. Bu sadece yolda gezerken ya da tanımadığımız kişilere karşı alınacak önemlerden değil. İş arkadaşlarımıza, akrabalarımıza ve herhangi bir kalabalık ortamda alabileceğimiz bir tedbir.” ifadelerine yer verdi.

“SON 3 GÜNLÜK RAKAMLAR YÜKSEK”

Konu ile ilgili olarak Vali Yaşar Karadeniz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bir fedakarlık yaptık, bu fedakarlığın ödülünü alacakken kendi kendimizi cezalandırmaya çalışıyoruz. Okullar açılıncaya kadar vakaları aşağıya çekmemiz lazım. Bu şekilde devam ederse eğitimi de olumsuz etkiler. Son 3 günlük rakamlar yüksek. Her gelen rakam ilin rekor sayısıdır. Dünkü sayımız pandeminin en yüksek dönemdeki sayıdan da yüksek. Pandeminin yoğun olduğu dönemde il dışından gelenleri takip ettik. Sorun il dışından gelenlerden dersek yanlış olur. Sorun il dışından gelenlerle temas kurmaktadır. İl dışından gelen ile aynı evde kalmayacaksın, ortak masada yemek yemeyeceksin. Herkes kendi tedbirini almaya başladığı an sorun çözülmüş olacak. Ölüm vakalarında sayımız düşük. Sağlık teşkilatının özveriyle çalışmasının göstergesidir. Son 1 ayda tespit ettiğimiz vakalar, gelen vakaların temasta bulunduğu kişilerin taraması sonucu ortaya çıktı. Kastamonu’da 5 bin 286 kişiye test yapıldı.”

İlgili Makaleler