Gündem

Vali uyardı: Her sokakta bir corona virüslü vatandaş var!

Corona virüsü salgınında her gün yeni vakalar tespit edilmeye devam ediliyor. Bu nedenle yetkililerden uyarılar geliyor. Malatya Valisi Aydın Baruş, il genelinde toplam corona virüsü vaka sayısının ise 2 binin üzerinde olduğunu açıkladı. Vali Baruş, “Neredeyse her sokakta en az bir pozitif vakamız oldu.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan corona virüsü tablolarına göre Türkiye’de vaka sayısı 900’leri üzerinde seyrediyor. Her gün yeni vakalar tespit edilmeye devam edilirken, Malatya Valisi Aydın Baruş’tan önemli açıklamalar geldi.

Hepimiz en az bir pozitif vaka tanıyoruz

İl genelinde değerlendirmede bulunan Baruş, “Toplamda pozitif vaka sayımız 2 binin üzerine çıktı. Şu anda aktif olarak takip edilen bin civarında hastamız var. Maalesef 44 vatandaşımızı koronavirüs salgını nedeniyle kaybettik. 6 binin üzerinde vatandaşımız pozitif vakanın temaslısı olarak evlerinde izole edildiler. Hasta sayılarından da anlaşıldığı üzere artık neredeyse hepimizin çevresinde en az bir tane koronavirüs hastalığına yakalanmış veya geçirmiş bir tanıdığımız var. Neredeyse her sokakta en az bir pozitif vakamız oldu. Muhtemelen bundan sonraki günlerde de benzer durumlarla karşılaşacağız” ifadelerini kullandı.
Vali Baruş’un açıklamaları ile beraber, Malatya’da corona virüsü salgınının 1 Temmuz tarihinden itibaren sürekli bir yükselişe geçtiği öğrenildi.

İlgili Makaleler