GündemSağlık

Validen dünyayı şaşırtan açıklama: Corona virüsü hastalarının yüzde 84’ü dışarı çıkmayanlardan!

ABD’den tüm dünyayı şaşırtan bir açıklama geldi. New York Valisi Andrew Cuomo, Corona virüsü hastalarının yüzde 84’ü dışarı çıkmayanlardan olduğunu duyurdu. 100 hastaneden gelen veriler ile bu sonuca ulaşıldığı bildirildi. Vali tarafından yapılan açıklamalarda, evde kalan insanlarının çoğunun Covid-19’a yakalanmasının ‘şok edici’ olduğu ifade edildi.

Corona virüsü salgınının en çok etkilediği ülkelerden olan ABD’den flaş bir açıklama geldi. New York Valisi Andrew Cuomo, düzenlediği basın toplantısında, New York’ta corona virüsü teşhisi konulan ve hastaneye kaldırılanların yüzde 84’ünün, dışarı çıkmayanlardan oluştuğu duyuruldu. Vali Cuomo, 100 hastaneden gelen verilerin değerlendirilmesi sonucunda, corona virüsü tespit edilenlerden yüzde 63’nünün “evde kal” uyarılarını dikkate alanlardan, yüzde 18’inin ise bakım evlerinde kalanlardan oluştuğunu söyledi. Ayrıca hastanede yatanların büyük bir kısmının 50 yaş üzeri olduğu belirtilirken, siyahi Amerikalı ve Latin Amerika kökenli kişilerin de corona virüsüne daha fazla enfekte olduğu bildirildi.

Cuomo, konuyla ilgili açıklamasında, ”Biz bu hastaların toplu taşıma kullanıyor olabileceğini düşünmüştük ama aslında gerçekten evlerinde kalan kişiler olduğunu gördük.” İfadelerini kullandı.

ABD’de corona virüsü tablosu

Çin’den yayılan corona virüsünden en çok etkilenen ülkelerin başında ABD geliyor. Ülkede 1 milyon 252 kişi corona virüsü ile enfekte olurken, 73 bin 769 kişi hayatını kaybetti. Corona virüsünden kurtularak sağlığına kavuşanların sayısı ise 204 bin 872 olarak kaydedildi.

Dünyada corona virüsü tablosu

Dünya genelinde corona virüsü vakalarını derleyerek yayınlayan wordometer verilerine göre; dünyada toplamda 3 milyon 798 bin kişi corona virüsü ile enfekte oldu. 262 bin 920 kişi virüs nedeniyle öldü ve 1 milyon 283 bin 144 kişi iyileşerek, sağlığına kavuştu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler