Gündem

Valilik açıkladı: 4 Ağustos’tan itibaren 15 gün yasak!

Hakkari’de meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda yapılacak olan etkinliklere yasak getirildi. Valilikten yapılan açıklamada yasakların 4 Ağustos’tan itibaren 15 gün uygulanacağı bildirildi.

Türkiye’de corona virüsüne karşı yeni tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Hakkari’den yasak açıklaması geldi. Valilikten yapılan açıklama ile devlet, ülke ve milletin bölünmez bütünlüğünün korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması, başkalarının hak ve özgürlüklerinin engellenmemesi, suç işlenmesinin önlenmesi, Kovid-19 salgınının yayılmaması ile genel sağlığın korunması amacıyla meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda yapılacak olan etkinliklere yasak getirildi. Valilik yasakların 4 Ağustos’tan itibaren 15 gün uygulanacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yasak açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. maddeleri ve İl İdaresi Kanunu’nun 11. maddesi hükümleri gereğince Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç, Hakkari il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 4 Ağustos saat 00.01’den 18 Ağustos saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma ve protesto eylemi, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, konser, şenlik, meşale yakma, bildiri, broşür dağıtma, afiş, poster asma ve benzeri türdeki her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır.”

İlgili Makaleler