Gündem

Valilik açıkladı: Düğün törenlerini yasaklamak zorunda kalabiliriz!

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, ilde coronavirüsü vaka sayısı artmaya devam ederse düğün törenlerini yasaklamak zorunda kalabileceklerini açıkladı. Akbıyık tarafından yapılan açıklamalarda, “Bütün tedbirleri almamıza rağmen halen sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayanlar var.'' Denildi.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı bugün de binin üzerinde çıktı. Vaka sayısı artan illerden tedbir açıklamaları ve uyarıları yapılıyor. Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Belediye Konferans Salonu’nda mahalle muhtarları ile bir araya gelerek hem ilde corona virüsü konusuna değindi hem de yapılan hizmetlere dair açıklamalarda bulundu.

Hala tedbirlere uymayanlar var

İlde tedbirlere rağmen mesafeye uymayanlar olduğunu vurgulayan Akbıyık, ”Taziye kurma ve düğün yemeklerini yasakladığımızı, düğün töreni saatlerini önce 6 daha sonrada 4 saate düşürdüğümüzü açıklamıştık. Bütün tedbirleri almamıza rağmen halen sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayanlar var.” İfadelerini kullandı.

İlde vaka sayılarının artmasına ilişkin konuşan Akbıyık, ”Vaka sayıları artmaya devam ederse düğün törenlerini bir süreliğine yasaklamak zorunda kalacağız. Halkımıza çağrımız, kurallara en iyi şekilde uyulmasıdır. Siz muhtarlara düşen ise kendi mahallenizi en iyi şeklinde bilgilendirmektir.” Açıklamasında bulundu.

Toplu taşımada ilki gerçekleştirdik

Belediyenin hizmetleri hakkında da açıklamada bulunan Akbıyık, ”Golazüryan, Zap Vadisi, Seyir Tepesi tesisleri ve Mir Kalesi’nin halka açılması çalışmaları devam ediyor. Hakkari’nin 100 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak su arıtma tesisi projesinin ihalesi yapıldı. Yol, su, kanalizasyon diğer taraftan doğal gaz çalışmaları devam ediyor. Toplu taşıma da bir ilki gerçekleştirerek 10 adet yeni minibüs alıp halkımızın hizmetine sunduk.” İfadelerini kullandı.

Toplantıda görüş ve önerilerini aktaran mahalle muhtarları belediyenin hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirdiler.

İlgili Makaleler