Gündem

Valilik Açıkladı: Kurban Bayramında Yasak Kararı Alınacak

Karabük Valisi Fuat Gürel corona virüsü salgını hakkında çok önemli açıklamalarda bulunarak Kurban Bayramında il genelinde toplu etkinlik ve bayramlaşmaların yasaklanacağını vurguladı.

Karabük Valisi Fuat Gürel corona virüsü tedbirleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Vali Gürel açıklamalarında tedbirler kapsamında Kurban Bayramında il genelinde toplu etkinlik ve bayramlaşmaların yasaklanacağını ifade etti.

Vali Gürel Kurban Bayramı sürecinin önemli olduğunu belirtti ve bu süreçte insanların birbiriyle çok temas edebileceğini ifade ederek yasak geleceğini  ifade etti. Bunun yanı sıra Vali Gürel açıklamalarının devamında toplu etkinlik ve toplu bayramlaşmaların yasaklanacağını duyurdu.

KURBAN BAYRAMINDA YASAK OLACAK

Karabük Valisi Gürel açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Böyle bir sıkıntı var bunun için bir kısım kurallar getirmeyi düşünüyoruz. Her Kurban Bayramı’nda insanlar bir araya toplanıp bayramlaşmayı yaparlar. Bir kısım yeme içme muhabbetleri olur bunu biliyoruz. Bunların da yasaklanması gerektiğini düşünüyoruz. Kendi aramızda konuşuyoruz. Vatandaşlarımızın duyarlılığını istirham ediyoruz. Toplu yapılan etkinlikleri yasaklayacağız. Bir köyde, mahallede insanların toplanıp bayramlaşmalarını yasaklayacağız. Ancak bir vatandaşın ailesini, komşusunu ziyaret etmesinin önüne geçmek mümkün değil. Bizim takip edebileceğimiz bir iş değil. Orada da vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz. Herkes bu bayramda da uzaktan telefonla ya da başka bir yöntemle bayramlaşmasını sağlayabilirse, temas olmadan sağlayabilirse sıkıntısız geçirebiliriz. Çünkü kimden hastalık geldiğini kimin virüs taşıdığını bilmiyoruz. Eskiden dışarıdan gelenler de bunun olabileceğini düşünüyorduk ama bizim ilimizde de bu hastalık belirli yerlerden çıkabiliyor”

İlgili Makaleler