Gündem

Valilik bazı köy ve mezralar için sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu!

BitlisValiliği’nden yapılan son dakika açıklamasına göre; bazı köy ve mezralar için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak kararı 11 Ağustos 2020 Salı günü saat 19.00'dan itibaren uygulanmaya başlanacak. İşte sokağa çıkma yasağı gelen köy ve mezralar…

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle bazı bölgelerde karantina ilan edilirken, Bitlis’te terör örgütü mensuplarının yakalanması için sokağa çıkma yasağı ilan edildiği öğrenildi. Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada yasağın bazı köy ve mezralarda uygulanacağı duyuruldu. 11 Ağustos 2020 Salı günü saat 19.00’dan itibaren uygulanmaya başlanacak olan yasak, ikinci bir emre kadar devam edecek.

İşte Valilik’ten yapılan sokağa çıkma yasağı açıklaması:

“Bitlis İli Merkez İlçesi sınırları içerisinde bulunan; Yukarıbalcılar, Aşağıbalcılar, Üçevler, Başmaklı, Ilıcak, Oğulcak, Çeltikli, Kalupat, Karakuş, Aşağıkoçak, Aşağıyolak, Yukarıyolak, Yanönü, Beşkaynak, Dursun, Dikme, Aşağıdikme, Yukarıdikme, Uçankuş. Bayırlı, Kutlu, Akgün, Kınalı, Çobansuyu, Aşağıçobansuyu, Aşağıölek, Yukarıölek, Akçalı, İçgeçit, Doğruyol, Dereağzı, Çadırlı, Yolcular, Aşağıyuvacık, Yuvacık, Kavakdibi köy ve mezraları bölgelerinde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 11 Ağustos 2020 Salı günü saat 19.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

İlgili Makaleler