Gündem

Valilik Duyurdu: İkinci Bir Duyuruya Kadar Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Valilik tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirileceği beliritldi. Bu operasyonlardan dolayı 9 köy ve mezrada ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Corona virüsü salgını ile mücadelenin yanı sıra terör örgütü ile de mücadele veriliyor. Bu bağlamda silahlı kuvvetlerimiz tarafından hız kesmeden operasyonlar gerçekleştiriliyor. Bu operasyonlara ilişkin de Bitlis Valiliği tarafından bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda il merkezine bağlı 9 köy ve mezralarda gerçekleştirilecek olan terör operasyonlarından dolayı sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada Doğruyol, Keklikdüzü, Bölükyazı, Kuşlu, Çayırbaşı, Çadırlı, Dereağzı, Yolcular ve Ilıcak köyleri ve mezraları bölgesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Bu sokağa çıkma yasağının nedeni terör örgütüne gerçekleştirilecek olan operasyon nedeniyle halkın zarar görmemesi olarak belirtildi. Bu bağlamda bugün saat 02:00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“İl merkezi sınırlarındaki Doğruyol, Keklikdüzü, Bölükyazı, Kuşlu, Çayırbaşı, Çadırlı, Dereağzı, Yolcular ve Ilıcak köyleri ve mezraları bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu, barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde örgüt mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, bugün saat 02.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.”

İlgili Makaleler