Genel

Valilik duyurdu: Kamuda randevulu dönem başladı!

Türkiye’de normalleşme döneminde de corona virüsüne karşı önlemler alınıyor. 1 Haziran tarihinden itibaren pek çok kısıtlama kaldırılsa da, özellikle çalışma hayatında değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Gaziantep Valiliği ildeki tüm kamu ve kuruluşlarında randevulu sistemin yaygınlaştırılması kararını aldıklarını duyurdu.

Corona virüsü nedeniyle pek çok sektörde değişiklikler meydana geldi. İş sosyal mesafe, hijyen ve maske gibi yeni kurallara göre düzenlenirken, kamuda da yeni tedbir kararları alınmaya devam ediliyor. Son olarak Gaziantep Valiliği, tapu, nüfus, sosyal güvenlik merkezleri, vergi daireleri, belediye hizmet birimleri, PTT şubeleri, is başvuru birimleri gibi kamu kurum ve kuruluşlarında, her ölçekteki sağlık kuruluşları, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları gibi kurumlarda randevu yöntemiyle hizmet verilmesine karar verildiği açıklandı. Ayrıca virüsün yayılımını engellemek için 15 dakikadan fazla sure bulunanların bina içlerinde beklememesi gerektiğinin altı çizildi.

İşte Gaziantep Valiliği’nden yapılan o duyuru:

“Vatandaşlara doğrudan kamu hizmeti sunulan ve hizmet alıcısı fazla olan tapu, nüfus, sosyal güvenlik merkezleri, vergi daireleri, belediye hizmet birimleri, PTT şubeleri, is başvuru birimleri gibi kamu kurum ve kuruluşlarında, her ölçekteki sağlık kuruluşları, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları gibi kurumlarda randevu yöntemiyle hizmet verilmesi uygulamasının yaygınlaştırılması, randevulu hizmet veren kurumlarda randevu saatine 15 dakikadan fazla sure bulunanların bina içi ve önünde bekleme yapmalarının yasaklanmasına, hizmet alanları ve bekleme yapmasına izin verilenlerin bina çevresindeki bekleme alanlarında da sosyal mesafeye uymalarına ve maske takmalarına karar verildi.
Ayrıca, beklenerek veya sıraya girilerek mal ve hizmet alınan tüm kamu ve özel is yerlerinin önlerinde ve çevresinde para çekme, elektrik, su, doğalgaz, bilet gibi yükleme yapılan makinelerin çevresinde, otogarların bekleme alanlarında, otobüs ve tramvay duraklarında sosyal mesafeye uyulması ve maske takılması kararlaştırıldı”

İlgili Makaleler