Gündem

Valilik Duyurdu! Ramazan Bayramı Öncesi Çalışma Saatleri Uzatıldı

Ankara Valiliği tarafından yeni bir düzenleme yapıldığı duyuruldu. Valilik, Ramazan Bayramı öncesi berber ve kuaförlere olan talebin artacağını öngördükleri için çalışma saatlerini değiştirdiklerini açıkladı.

Valilik tarafından yapılan resmi açıklamada, il sınırına toplu taşıma araçları ve özel araç ile gerçekleştirecek giriş ve çıkışların 19 Mayıs’tan itibaren 3 Haziran’a kadar 15 gün boyunca engellendiğini aktardı.

BERBER VE KUAFÖRLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ UZATILDI

Bir diğer konu ise Ramazan Bayramı öncesi berber ve kuaförlere yaşanacak talep artışı sebebiyle çalışma saatlerinin uzatılması oldu. Bu doğrultuda, normalde sabah 9 akşam 9 olan çalışma saatleri, 20-21-22 Mayıs tarihlerinde 09.00-24.00 olarak değiştirildi.

Eğer alınan kararlara ve teşvik edilen tedbirlere uyulmazsa, kanunun ilgili maddeleri doğrultusunda idari para cezası kesilip yasal işlemlerin başlatılacağı aktarıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler