Gündem

Valilik duyurdu: Tüm açık hava etkinlikleri yasaklandı!

Şanlıurfa Valiliği, kentte valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinliklerin dışındaki tüm etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

Şanlıurfa Valiliği’nden yasak duyurusu geldi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, 19-19 Mart tarihleri arasında valilik ile kaymakamlık makamlarının uygun gördüklerinin dışında tüm açık alan etkinlikleri, toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma ve afiş asma gibi etkinliklerin yasaklandığı belirtildi.

İlçe merkezleri dahil her yerde yasaklandı

Valilik yaptığı yazılı açıklamada, “Valilik ile kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 19. maddesine istinaden yapılması muhtemel tüm açık alan etkinlikleri olan toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş asma, gibi diğer illerden katılımlarla birlikte, 19 Şubat 2020 ile 19 Mart 2020 tarihleri arasında 30 gün süre ile il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir