Gündem

Valilik sokağa çıkma yasağı açıklaması yaptı! İkinci bir duyuruya kadar devam edecek

Türkiye’de corona virüsü vaka sayılarının artması ile beraber illerden tedbir ve kısıtlama açıklamaları gelmeye başladı. Son olarak Mardin’in kırsal mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, yasağın ikinci bir duyuruya kadar süreceği bildirildi.

İlk olarak 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü ülkemizde yeniden etkisini arttırmaya başladı. Bu nedenle virüsün yayılımını önlemek için illerden tedbir ve yasak açıklamaları geliyor. Son olarak, Mardin’in Mazıdağı ve Derik ilçelerinin 2 kırsal mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği öğrenildi. 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri uyarınca ilan edilen yasak ikinci bir duyuruya devam edecek.

8 Ağustos tarihinde başladı

Mardin Valiliği konuyla ilgili açıklamasında, “08 Ağustos Cumartesi günü saat 21.30’dan itibaren Mazıdağı ilçesi Konur Mahallesi ile mezralarında ve Derik ilçesi Çayköy Mahallesi mezraları ile kırsal alanlarında ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uymaları kendi can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler