Gündem

Valilik Uyardı! İki Haftadır Yeni Covid-19 Vakası Yokken Birden Artış Yaşandı

Kırıkkale Valiliği, geçtiğimiz son iki haftada il içerisinde herhangi bir Covid-19 vakası tespit edilmezken, bu haftanın balında 24 saat içerisinde vaka sayısında ciddi bir artış olduğunu aktararak, Kırıkkale halkını sosyal mesafe kurallarına uymaları açısından uyardı.

Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz iki hafta boyunca yeni Covid-19 vakası tespit edilmemişken, bu haftanın başında bir gün içerisinde vaka sayılarında ciddi bir artış gözlemlendiği belirtildi. Valilik, sosyal mesafeye ve alınan tedbirlere uygun davranmayan vatandaşları bu konuda uyardı.

73 HASTAMIZ TABURCU OLDU

Kırıkkale Valiliği tarafından kamuoyuna yapılan açıklama ise şu şekilde: “Tüm dünyada ve Türkiye’de etkisini gösteren Covid-19 salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanmasının hayati önem taşıdığı belirtildi. Aksi halde virüsün yayılımının hızlanarak vaka sayısı ile tedavi gereksiniminin artacağına dikkat çekilerek, “Ülkemiz genelinde ve ilimizde yapılan mücadelede olumlu sonuçlar alınmaya başlanılmıştır. Geride bıraktığımız son 2 haftada ilimizde neredeyse hiç yeni vakaya rastlanılmamıştır. Süreç boyunca tedavi gören 73 hastamızın tamamı (bu hafta taburcu olacak 2 hastamızla birlikte) taburcu olmuştur.”

RİSK TAŞIYANLAR AKRABA ZİYARETİNDE BULUNMUŞ

“Vaka oranının neredeyse sıfırlanmasının sevincini yaşarken maalesef, bu hafta başında bir gün içerisinde vaka sayısında önemli bir artış yaşanmıştır. Tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen ne yazık ki risk taşıyan vatandaşlarımızın şehir merkezinde, ilçesinde ve köyünde akraba ziyaretlerinde bulunduğu, başta yakınları olmak üzere birçok vatandaşımızı tehlikeye attığı görülmüştür. Alınan tedbirlerin göz ardı edilmesi, dikkatsizlik ve uyarılara aldırış edilmemesi, bu zamana kadar yapılan tüm çalışmaları ve çabaları boşa çıkaracaktır. Lütfen bu salgın döneminde eş, dost ve akraba ziyaretlerini bir müddet erteleyelim. Alınan tedbirlere uyalım ki; eş, dost ve akrabalarımızla daha nice bayramları ve güzel günleri sağlıklı bir şekilde birlikte yaşayalım”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler