Gündem

Valilik Uyarı Yaptı ! Bunu Yapanlara 450 Lira Ceza Kesilecek

Antalya Valisi Münir Karaloğlu yaptığı açıklamalarında 112 Acil Çağrı merkezini gereksiz arayanlara yönelik ceza kesmeye başladıklarını belirtti ve gereksiz arayan 175 kişiye ceza kesildiğini belirtti.

Valilik önemli uyarılarda bulundu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu bir alışveriş merkezinde düzenlenen programa katılarak burada acil durumlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Antalya Valisi açıklamalarında eskiden polis, jandarma, afet ve itfaiyenin hepsinin farklı numaralar olduğunu, bu numaralar için koca defterler tutulduğunu , AB ülkelerinin tamamında acil numaraların tek numarada toplandığını belirtti ve 112’nin önemine dikkat çekti.

Valilik tarafından yapılan yapılan açıklamada uyarılara rağmen hala gereksiz çağrıların 112’yi meşgul ettiği ifade edilerek bununla ilgili bir çalışma yapıldığı belirtildi.

450 LİRA CEZA KESİLECEK

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada birçok kez 112’yi gereksiz arayanlarla ilgili valilik olarak cezai işlem uygulamaya başlandığı ifade edilerek bunun bir kabahat suçu olduğu vurgulandı.

Bundan sonra 112 numarasını gereksiz arayanlara karşı Kabahatler Kanunu’na göre 250 lira, gerçek dışı ihbarda bulunursa da 450 lira para cezası uygulanacağı belirtilen Valilik ‘ten yapılan açıklamada 2019’da 175 vatandaşa cezaların tebliğ edildiği belirtildi.

Valilik Uyarı Yaptı
Valilik Uyarı Yaptı

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bunlarla ilgili bir çalışma yaptık. Birçok kez 112’yi gereksiz arayanlarla ilgili valilik olarak cezai işlem uygulamaya başladık. Bu bir kabahat suçudur. Bundan sonra 112 numarasını gereksiz arayanlara karşı Kabahatler Kanunu’na göre 250 lira, gerçek dışı ihbarda bulunursa da 450 lira para cezası uygulamaya başladık. 2019’da 175 vatandaşımıza cezalar tebliğ edildi. 2020’de bu uygulamaya devam edeceğiz. Maksadımız ceza vermek değil. 112’yi gerçek acil vakalar kullansın, kimse zarar görmesin.”

Konu ile ilgili olarak görüşlerinizi sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir