Gündem

Valilik yasaklama kararını duyurdu: Cadde, sokak, yol, parkta 15 gün yasak!

Hakkari Valiliği bugün yaptığı açıklama ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda15 gün süre ile tüm etkinliklerin yasaklandığını duyurdu. 18 Ekim 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak olan yasak kararı 1 Kasın 2020 tarihine kadar geçerli olacak.

Artan corona virüsü vakaları nedeniyle illerde alınan tedbirler arttırılıyor. Bu kapsamda Hakkari Valiliği resmi internet sayfası üzerinden yeni tedbir kararı aldığını açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, meydan, Cadde, Sokak, Yol, Park gibi umuma açık alanlarda; Miting, Açık Yer Toplantıları, Gösteri Yürüyüşleri, Oturma Eylemi, Protesto Eylemi, Açlık Grevi, Çadır Kurma, Basın Açıklamaları, her türlü Stant Açma, Konser, Şenlik, Meşale Yakma, El İlanı/Bildiri/Broşür Dağıtma, Afiş/Poster Asma vb. türdeki her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının 15 gün yasaklandığı bildirildi.

Hakkari Valiliği yasak kararını şu ifadeler ile duyurdu:

Cumhuriyetin temel nitelikleri, Devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğü, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, Korona Virüs (COVİD-19) salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması, meydana gelebilecek olası provokasyonların ve yaşanması muhtemel toplumsal olayların önlenmesi amacıyla;

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11.Maddesi hükümleri gereğince;

Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, Hakkari il sınırları içerisinde (İl merkezi, İlçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 18.10.2020 tarihi saat 00:01’den 01.11.2020 tarihi saat 23:59’a kadar on beş (15) gün süre ile Meydan, Cadde, Sokak, Yol, Park gibi umuma açık alanlarda; Miting, Açık Yer Toplantıları, Gösteri Yürüyüşleri, Oturma Eylemi, Protesto Eylemi, Açlık Grevi, Çadır Kurma, Basın Açıklamaları, her türlü Stant Açma, Konser, Şenlik, Meşale Yakma, El İlanı/Bildiri/Broşür Dağıtma, Afiş/Poster Asma vb. türdeki her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının YASAKLANMASI kararı alınmıştır.

İlgili Makaleler