Gündem

Valilikten Açıklama: Maskesiz Dışarı Çıkana İdari Para Ceza Verilecek!

Balıkesir'de Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında bir tedbir daha alınarak maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Vali Ersin Yazıcı öncülüğünde bir araya gelen İl Hıfzıssıhha Kurulu, maske takmadan dışarı çıkmanın tamamen yasaklandığını belirtti. Tamamen yasaklanmasından önce açık ve kapalı belirli yerlerde maske takmak zorunluydu.

Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu daha önce aldığı kararda, maske takmanın pazarlarda, toplu taşıtlarda, marketlerde ve toplu çalışma alanlarında zorunlu olduğunu açıklamıştı. Ancak bugün açıklanan karara göre, bu yerlere cadde, sokaklar, parklar ve AVM gibi bütün açık ve kapalı yerler de eklendi.

Maske takmadan dışarı çıkanlar ise yasağı ihlal etme gerekçesiyle idari para cezası ödeyecek.

TÜM ALANLAR YASAK KAPSAMINA ALINDI

Balıkesir Valiliği’nin konuya dair yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Balıkesir’de Vali Ersin Yazıcı başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu maskesiz sokağa çıkmayı tamamen yasakladı. Daha önce açık ve kapalı belirli alanlarda maske zorunluluğu getiren kurul yasak kapsamını tüm kente yaydı. Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu önceki kararlarında pazar yerleri, marketler, toplu çalışma alanları ve toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğu getirmişti. Bugünkü kararda ise cadde, sokaklar, parklar, alış veriş merkezleri gibi tüm açık ve kapalı alanlar yasak kapsamına alındı.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler