Gündem

Valilikten Çok Önemli Duyuru: İkinci Bir Emre Kadar Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Valilik tarafından yapılan açıklamada sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi. Söz konusu duyuruda sokağa çıkma yasağının ikinci bir duyuruya kadar devam edeceği belirtildi.

Bitlis Valiliği tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı 14 köy ve mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi. Bunun yanı sıra sokağa çıkma yasağının ikinci bir duyuruya kadar devam edeceği belirtildi.

YASAK OLAN YERLER

Valilik tarafından yapılan açıklamada Tatvan ilçesi sınırlarındaki Kısıklı, Dirlik, Suboyu, Kepenek, Dönertaş, Sallıca, Aktoprak, Yorgalar, Yumrukaya, Uçankuş, Çörekli, Boblesür, Teknecik ve Beşikli köyleri ile mezraları bölgesinde sokağa çıkma yasağının ilan edildiği belirtildi.

Sokağa çıkma yasağının gerçekleştirilecek olan terör operasyonu nedeniyle halkın can ve mal kaybı yaşamaması için ilan edildiği belirtildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tatvan ilçesi sınırlarındaki Kısıklı, Dirlik, Suboyu, Kepenek, Dönertaş, Sallıca, Aktoprak, Yorgalar, Yumrukaya, Uçankuş, Çörekli, Boblesür, Teknecik ve Beşikli köyleri ile mezraları bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu, barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde örgüt mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, 7 Haziran saat 23.50’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.”

İlgili Makaleler