Gündem

Valilikten Korkutan Açıklama! Covid-19 Bütün Kente Yayıldı

Kilis Valiliği tarafından Gaziantep'te aktif bir şekilde üretim yapan bir fabrikada çalışan Kilisli işçilere Covid-19 bulaşması sebebiyle bütün Kilis'e hastalığın sıçradığı aktarıldı.

Kilis Valiliği’nin yaptığı bildiride, Gaziantep’te aktif olarak üretim yapan bir tesiste çalışan Kilisli işçilerde Covid-19 saptandığı kaydedildi ve bu yüzden de virüsün bütün Kilis’e yayıldığı öğrenildi.

SANAYİ TESİSİ KAYNAKLI VAKALAR ORTAYA ÇIKTI

Valiliğin konuya ilişkin açıklaması ise şu şekilde:

“İşletmenin faaliyetlerine geçici süreliğine ara verilmiştir. Bahse konu tesiste çalışan ve günübirlik servis araçlarıyla gidiş-geliş yapan Kilisli vatandaşlarımız bulunmasından dolayı ilimizde de ilgili il dışı sanayi tesisi kaynaklı yeni korona virüs pozitif vakaları tespit edilmiştir. Söz konusu işletmede çalışan ve Kilis ilimizde ikamet eden korona virüs pozitif olan kişilerin temaslılarından da pozitif vakalar çıkmakta olup, ilimiz İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan filyasyon çalışmalarında görev alan sağlık ekiplerine faaliyetleri sırasında tam, eksiksiz ve gecikmeksizin bilgi verilmesi gerekmektedir.”

“Bununla birlikte, Vatandaşlarımızın zaruri durumlar ve ihtiyaçları haricinde sokağa çıkmamaları, zorunlu durumlar halinde çıkılması halinde muhakkak sosyal mesafenin korunması ve maske kullanımına azami dikkat edilmesi, pozitif vaka ile temas etmiş kişilerin kendilerinde şikayet gelişmesi halinde kimseyle temas etmeden ve vakit kaybetmeksizin Kilis Devlet Hastanesine başvurmaları İlimizde salgının etkisinin ve yayılım hızının kontrol edilebilmesi için elzemdir.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler