Gündem

Valilikten Korkutan Bayram Açıklaması: Zehir Olur

Batman Valisi Hulusi Şahin yaptığı açıklamalarında çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Vali Şahin açıklamalarında vaka sayılarının gün geçtikçe arttığını ifade ederek çok ciddi tedbirler alınmadığı halde bayramın zehir olacağını vurguladı.

Batman Valisi Hulusi Şahin corona virüsü salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Şahin açıklamalarında salgın ile Türkiye’nin geri kalanından geç muhatap olduklarını belirterek pik noktalarının henüz oluşmadığını vaka sayılarının gün geçtikçe arttığını çok ciddi tedbirler alınmadığı takdirde bayramın zehir olacağını vurguladı.

Batman Valisi Hulusi Şahin valilik toplantı salonunda corona virüsü tedbirleri hakkında bir basın toplantısı düzenledi ve şu ifadeleri kullandı:

“BAYRAM BİZE ZEHİR OLACAK”

Türkiye’nin genelinde pik noktasına salgının ulaşması ve göreceli olarak salgının kontrol altına alınıyor olması sanki Batman’da da bir rehavet ortaya çıkarmış oluyor. Halbuki biz salgına Türkiye’nin geri kalanından geç muhatap olduk. Bu nedenle de bizim pik noktamız henüz oluşmadı. Görülen o ki vaka sayılarımız da gün geçtikçe artıyor. Çok ciddi tedbirler almadığımız takdirde, bayram bize zehir olacak.

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI TEKLİFİMİZ OLACAK”

Vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bu işin şakaya gelir yanı yok. Pandemi gerçekten halkımızın sağlığını, insanımızın canını tehdit ediyor ve bize uzakta değil. Batman ili de bu salgın hastalıktan nasibini alıyor. Bu yüzden rehavete kapılmak bizi yanlışa sevk eder ve çok daha kötü durumlara düşebiliriz. Hele de önümüz bayram. Bayrama huzurla girmek istiyorsak bizim tedbirlere uymamız gerekiyor. Yoksa bayramda daha ağır tedbirler söz konusu olabilir. Bizim Ankara’ya, hükümetimize diğer büyükşehirlerde olduğu gibi sokağa çıkma yasağı hususunda bir teklifimiz de olabilir. Eğer tedbirleri sıkıya alırsak bunlara ihtiyaç olmaz. Aksi takdirde daha ağır tedbirler almak zorunda kalabiliriz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler