Gündem

Valilik’ten lodos uyarısı! Vatandaşlar tedbirli olsun

İstanbul Valiliği, bugün Marmara Bölgesi'nde öğle saatlerinde başlayan lodos fırtısına karşı vatandaşları uyardı. Valilik twitter hesabından meteoroloji verilerine dayanarak yaptığı açıklama yaptı.

İstanbul Valiliği twitter hesabından bugün Marmara Bölgesi’nde öğle saatlerinde başlayan ve yarın etkisini kaybedecek lodos fırtınası için yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı meteorolojik uyarıda bulundu. Valilik açıklamasında “Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün (26 Şubat Çarşamba) Marmara Bölgesi’nde öğle saatlerinde başlayan ve yarın (27 Şubat Perşembe) etkisini kaybedecek lodos fırtınası için meteorolojik uyarıda bulundu.” İfadelerini kullandı.

Meterolojinin yayınladığı son verilere göre vatandaşlar fırtına, kuvvetli rüzgar ve çığ tehlihkesi uyarısında bulundu. Resmi sayfadan yayınlanan bilgilere göre,nRüzgârın Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Karadeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde fırtına(50-80 km/sa), Marmara ile Ege’de kuvvetli fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Çığ tehlikesine karşı da uyarı yapıldı

Meteoroloji tarafından yapılan çığ uyarısında ise “Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve doğusu ile Doğu Karadeniz Bölgesinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ düşmesi riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” İfadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir