Gündem

Van’da çığ felaketinden sonra şimdi de kar esareti yaşanıyor!

Van’da çığ felaketinden sonra şimdi de kar esareti yaşanıyor. Bölgede dün akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle 765 yerleşim yeri ulaşıma kapanırken, uçak seferleri de iptal edildi.

Van son günlerde medya ve kamuoyunda gündem olmaya devam ediyor. Bölgede yaşanan 3 çığ felaketinden sonra bir de kar esareti meydana geldi. Kentte dün etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle 415 mahalle ile 350 mezra olmak üzere toplam 765 yerleşim yeri ulaşıma kapandı.

Uçuşlar iptal edildi

Van’ da hayatın akışını olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle 765 yerleşim yeri ulaşıma kapanırken, uçak seferlerinde de iptaller meydana geldi. Van’dan Ankara ve İstanbul’a düzenlenen uçak seferleri hava koşulları nedeniyle iptal edilirken, diğer illere olan uçuşlar ise rötarlı gerçekleşti.

Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınladığı önemli verilere göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği, yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olmasının beklendiği belirtildi. Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis hadisesi konusunda da sürücüleri uyardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir