Gündem

Van’daki çığ felaketinde şehit olan asker annesinden helallik istemiş!

Van’ın Bahçesaray ilçesine bir minibüs ve iş makinesi üzerine çığ düşmüştü. Yaşanan çığ felaketinde bölgeye gelen arama kurtarma ekibi çığ altında kaldığı düşünülen iki kişiyi ararken ikinci kez çığ düştü. Yaşanan olayda şehit olan bir askerin bölgeye gittiği sırada annesini aradığı ve helallik istediği öğrenildi.

Van Bahçesaray’da çığ felaketi yaşandı. Bir yolcu minübüsü ve iş makinesi üzerine çığ düştü. İhbar üzerine olay yerine gelen arama kurtarma ekipleri 7 kişiyi kurtarırken 5 kişinin de cansız bedenine ulaşmıştı. Olayda çığ altında olduğu düşünülen 2 kişinin arama kurtarma çalışmaları devam ederken ikinci bir çığ düştü. Yaşanan çığ felaketinde 38 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Çığda şehit olan askerlerden birinin de bölgeye gitmeden önce annesini telefonla arayarak helallik istediği öğrenildi.

Beni merak etmeyin
Acı haberi ailesine verilen, Van İl Jandarma Komutanlığı Çatak-Kayaboğazı Karakol Komutanlığı emrinde görevli 23 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz, çığ bölgesine gitmeden önce annesiyle konuşmak istemiş. Şehit Ufuk Deniz annesi ile yaptığı görüşmede “Çığ bölgesine gidiyoruz vatandaşlarımızı kurtarmaya. Fakat oralarda telefon çekmiyor, bana ulaşamazsanız beni merak etmeyin, ben iyiyim.” İfadelerini kullandığı öğrenildi.
Şehidin Kastamonu’daki evine Türk bayrağı asıldı. Çok sayıda vatandaş şehidin evine giderek taziyede bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir