Personel Alımı

Vasıflı Vasıfsız Sözleşmeli Memur Alımı Yapılacak! Başvurular Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne Gerçekleştirecek! İşte 2022 Memur Olma Şartları…

Her gün bir yenisinin daha eklendiği kamu kurum ve kuruluşları iş ilanları arasına Sağlık Bilimleri Üniversitesi de eklenmiş bulunuyor. Sözleşmeli memur alacağını duyurmuş olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, 21 yeni personeli istihdam etmeye hazırlanıyor.

İstanbul, Ankara ve Kayseri kampüslerinde çalışmak üzere personel alımı gerçekleştirecek olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, son başvuru tarihi başta olmak üzere işe alım ile ilgili tüm detayları da kamuoyu ile paylaşmış bulunuyor.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 21 Personel Alıyor

Yayınladığı güncel iş ilanı ile 21 personel alımı gerçekleştireceğini duyurmuş olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi; İstanbul Hamidiye Külliyesi’nde ve Ankara Gülhane Külliyesi’nde bulunan birimler ile Kayseri ilinde bulunan tıp fakültesinde çalıştırmak üzere personel arayışı içerisine girmiş bulunuyor. 4’ü kadın 5’i erkek olmak üzere 9 destek personeli alacak olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, 6 erkek koruma ve güvenlik görevlisi, 4 büro personeli, 2 diyetisyen alımı gerçekleştireceğini açıklamış bulunuyor. Başvuruları başlatmış olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, başvuruları 10 Haziran 2022 tarihine kadar kabul ediyor.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kamu Personeli İlanı Şartları Belli Olmuş Bulunuyor

Personellerinde genel ve pozisyona özel olmak üzere birtakım kriterler arayan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasını istiyor. 657 sayılı Kanun hükmünce alımlar gerçekleştirecek olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, aynı zamanda kamu haklarından mahrum bırakılmamış, akıl sağlığı yerinde olan ve çalışmaya engel bir sağlık sorunu bulunmayan adayların başvurularını kabul ediyor. Buna ek olarak KHK ile herhangi bir kamu kurumundan çıkarılmamayı şart koşan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, erkek adaylardan ise, askerliği ile bir ilişiğinin kalmadığını kanıtlamasını istiyor. 4/B sözleşmeli olarak memur alımı gerçekleştirecek olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin pozisyonlara uygun eğitim şartları da bulunuyor. Bu bağlamda 9 destek personeli ve 6 koruma ve güvenlik görevlisi için ortaöğretimden mezun olma şartı koyan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, 4 büro personeli için ise radyo televizyon ve sinema, iktisat, bilgi ve belge yönetimi gibi bölümlerden 4 yıllık lisans mezunu olma şartını arıyor. Ayrıca 2 diyetisyen pozisyonu için Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin aradığı eğitim şartı ise beslenme ve diyetetik bölümünden lisans mezunu olmak oluyor.

İlgili Makaleler