Ekonomi

Vatandaşın Cebi Rahatlayacak ! İki Ürüne de İndirim

Petrol fiyatlarındaki ani düşüşler akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmaya sebep oluyor. Bu bağlamda benzinin litre fiyatına ve motorinin litre fiyatına indirim beklendiği ifade edildi.

Petrol fiyatlarındaki düşüş akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisini artırıyor. Bu bağlamda bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına indirim yapılması bekleniyor.

İNDİRİM BEKLENİYOR

Bu bağlamda indirimin 19 kuruş olacağı ifade edildi.

Ayrıca motorinin litre fiyatında ise çok sert bir yükseliş olmadığı takdirde Cuma gününden geçerli olmak üzere 10 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler