Ekonomi

Vatandaşlara 240 Milyon Liralık Çağrı ! Bu Tarihi Kaçırmayın

Bankalarda para unutanlar için TMSF tarafından bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada vatandaşlara 240 milyonluk bir çağır yapıldı ve tarih belirtildi.

Bankalarda 1 milyondan fazla hesapta 240 milyon lira unutulduğu ifade edildi. 10 yıldır işlem yapılmayan hesapların zaman aşımına uğradığı ifade edilirken tarih belirtildi.

Bankalarda 1 milyondan fazla hesapta 240 milyon lira unutulduğu ifade edilerek TMSF vatandaşları bankalara başvurma konusunda uyardır.

TMSF UYARI YAPTI

TMSF tarafından 240 milyon lira için yapılan açıklamada bu yıl itibarıyla, en son 2009’da işlem görmüş hesapların TMSF’ye devri gerçekleştirildiği ifade edilerek bu kapsamda yetkililerin hak sahipleri veya mirasçıları tarafından haziran ayının 15’inci gününe kadar aranmayan hesapların fona devredileceği konusunda uyarı yaptığı belirtildi.

Vatandaşlar, zaman aşımına uğrayan hesabı olup olmadığını e-devlet, TMSF’nin internet sitesi veya “https://zamanasimisorgu.tmsf.org.tr/” linkinden sorgulayabiliyor. Sorgulama yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

240 Milyon Liralık Uyarı
Uyarı Yapıldı

Sorgulama Ekranı İçin TIKLAYIN.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir