Gündem

Vatandaşlara Sokakta Corona Virüs Testi! Açıklama Yapıldı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, İl Sağlık Müdürlüğü'nde görev yapan görevli iki sağlık görevlisi, sokakta bulunan insanlara o sırada corona virüs (Covid-19) yaptı ve kısa bir süre içerisinde sosyal medyada yayılan görüntüler üzerine İl Sağlık Müdürlüğü, böyle bir uygulamanın olmadığının altını çizdi. Olayın aslında bir vaka için orada bulunan ekibin, kendilerine yönelen insanlara test yaptığından ibaret olduğunu belirtti.

Bütün dünyayı esir alan corona virüs (Covid-19) tehlikesi ile mücadele eden Türkiye de birçok çalışma ve tedbir hayat geçti. Bir yandan da İzmir’de sokakta bulunan birçok kişiye corona virüs testi yapıldı. İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan iki sağlık görevlisinin, dün öğlen saatlerinde Karşıyaka İskele ve Osmanbey Parkı’nda bulunan insanlara corona virüs (Covid-19) testi yaptı.

DİĞER VATANDAŞLAR DA O BÖLGEYE GİTTİ

Kısa bir süre içerisinde sosyal medyada yayılan görüntülerde sağlık görevlilerinin, sıra halinde bekleyen insanlarla ilgilenip onlardan test için örnek aldıkları görülüyor.

Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra, o bölgede yaşayan vatandaşların da sağlık görevlilerinin bulunduğu yere gidip tüm gün corona virüs testi yaptırdıkları kaydedildi.

TEST POZİTİFSE EKİPLER SİZİNLE İLETİŞİME GEÇECEK

Sağlık görevlilerinin, corona virüs testi yaptıkları insanlara, test sonuçlarını iki gün içerisinde E-Nabız sisteminden kontrol edebileceklerini ve eğer testleri pozitifse sağlık görevlilerinin onlarla temas kuracağını belirttikleri de aktarıldı.

İzmir’in diğer ilçelerinde de sokakta corona virüs testi yapma uygulamasının devam edeceği söylenirken, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü bu durumu reddetti.

Sağlık görevlilerinin o bölgede bir vaka için bulundukları ve onları gören insanlara corona virüs testi yaptıkları açıklandı. Bir yandan da iki sağlık görevlisine soruşturma açılmadığı kaydedildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir