Gündem

Veli Okul Koridorunda Öğretmeni Tekme Tokat Dövdü

Bursa'da bir veli, çocuğuna tokat attığı iddiasıyla okul koridorunda öğretmeni tekme tokat dövdü. Öğretmenin darp edildiğini öğrenen diğer öğretmenler ise okul önünde basın açıklaması yaptı.

Bir veli okul koridorunda çocuğuna tokat attığı iddiasıyla bir öğretmeni tekme tokat dövdü. Öğretmenin darp edildiğini öğrenen diğer öğretmenler ise okul önünde basın açıklaması yaptı ve bu olay güvenlik kamerasına yansıdı.

Veli öğretmeni darp ettiği olay Nilüfer ilçesinde Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu’nda meydana geldi. Konu ile ilgili olarak A. Y. isimli bir vatandaşın öğretmenin çocuğuna tokat attığı idddiasıyla okula gittiği iddia edildi ve ders yapılan sınıfa girerek öğretmeni sınıftan çıkartarak bir süre konuştuktan sonra tartışmaya başladı.

OKUL KORİDORUNDA TEKME TOKAT DÖVDÜ

Veli ile öğretmenin tartışması bir süre sonra kavgaya dönüştü. A. Y. okul koridorunda öğretmeni tekme tokat dövdü. Kavga esnasında bir sınıftan başka bir öğretmenin çıkarak araya girmesiyle kavga son bulurken, durum polis ekiplerine bildirildi.

Veli ve öğretmen karakola giderek birbirlerinden şikayetçi oldu. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen A. Y. isimli vatandaşın denetimli serbestlik şartı ile serbest bırakıldığı ifade edildi.

Veli Öğretmeni Tekme Tokat Dövdü
Veli Öğretmeni Tekme Tokat Dövdü

BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Okul koridorunda öğretmenin darp edilmesinin ardından bazı sendikalar ve okulda bulunan öğretmenler bir basın açıklaması yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“İsteyen istediği gibi elini kolunu sallayıp sınıfa giriyor, öğretmeni sınıftan çıkararak darp ediyor. Biz artık ülkenin gençliğe yol gösteren fertleri olarak daha öncesinde olduğu gibi eğitimin nesnesi değil öznesi olmak istiyor. Gazetelerin üçüncü sayfa haberlerine kadar düşerek bayağılaşan ve her geçen gün sayıları ve niteliği artarak çoğalan eğitimciye şiddet olaylarından bıktık. Sınıfta öğrencilerimizle geleceği, bilimi, aydınlığı konuşurken dışarıya çıktığımızda “Acaba bizi kim bıçaklayacak, kim darp edecek ?” düşüncesiyle yaşamak istemiyoruz.”

EĞİTİM BİR SEN’DEN AÇIKLAMA

Eğitim Bir Sen 1 Nolu şube başkanı Ramazan Acar da veli ‘nin öğretmeni darp etmesi hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Biz şiddet kimden gelirse gelsin karşısındayız. Geçmiş dönemde birçok anket ve imza kampanyası yapılmasına rağmen henüz bir yasal güvenceye ulaşamaması bizi üzüyor. Bu her geçen gün daha da artıyor. 2017 yılından beri 95 şiddet vakası gerçekleşmiş. Eğitimciye şiddet uygulayan kim olursa olsun tutuklu yargılanmalıdır. Avukatlık hizmeti eğitimciye verilmelidir. Ayrıca bakanlığımız bizzat bu konulara müdahil olmalıdır. Çünkü biz devletimizin güvencesinde olan bir iş yaparken bunlar bizim başımıza geliyor. Asla dokunulmazlık zırhı gibi bir şey istemiyoruz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir