Gündem

Virüsten Koruyacak İddiası İle Okudu-Üfledi ! Tüm Mahalleye Virüs Yaydı

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya yaptığı açıklamalarında corona virüsü taşıyıcısı olan bir üfürükçü kadının virüs bulaşmaması için tüm mahalle sakinlerini ‘okuyup-üflediği’ ve mahalle geneline virüsü yaydığını ifade etti.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, ‘Kadın okuyup-üfleyip virüs yaymış’ başlıklı yazısı ile Kayseri’de corona virüsü taşıyıcısı olan bir kadının insanları okuyup üfleyerek mahallede salgına yol açtığını belirtti.

“BAŞLIK İLGİNÇ”

dokuz8HABER’in aktardıklarına göre Veli Altınkaya konu hakkındaki yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Başlık ilginç. Bu başlık nedeniyle buraya kadar yazıyı okuyanlar, ‘Başlığın mesajı nerede?’ demiştir çoktan…

Kişisel veriler nedeniyle ne mahalle ne de isim vermeyeceğim. Ama siz nere olduğunu anlarsınız. Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi?

Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana”

“ÜFÜRÜKÇÜYE GİTMEYİN”

Kayseri Tabip Odası tarafından da vatandaşlara uyarı yapıldı. Uyarıda üfürükçüye gitmeyin denildi. Söz konusu uyarıda şu ifadeler kullanıldı:

“Kayseri’de salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli koronavirüs (test negatif) vefatımız var. AVM’lere gitmeye çok vaktiniz olacak. ‘Evde Kal’ Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler