Genel

WhatsApp’ta bir yenilik daha: Çoklu ekran özelliği geliyor!

Ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp sınırları genişletiyor. Corona virüsü salgını sonrası artan etkileşimle beraber şirketten üst üste yenilik haberleri geliyor. Son alınan haberler göre kullanıma girdiğinden beri çoklu ekrana izin vermeyen WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde test etmeye başladığı çoklu cihaz desteği özelliği ile ilgili yeni ayrıntılar öğrenilmeye başlandı.

Corona virüsü salgını sonrasında teknoloji şirketlerinin yeniliklerini arttırdı. Covid-19 salgınına karşı geliştirilen uygulamaların yanında var olan uygulamalara da yeni özellikler eklendi. Özellikle bu dönemde adını sık sık duyuran WhatsApp’ın son olarak görüntülü konuşma özelliğini arttırdığı ve 4 kişiden 8 kişiye çıkardığı öğrenilmişti. Şirket bu kez de çoklu cihaz desteği ile karşımızda.

Seçimi kullanıcıya bırakacak

Webetainfo’da yer alan habere göre, WhatsApp aynı anda başka bir cihaz üzerinden kullanılabilecek. Bu özelliğin testlerinin geçtiğimiz haftalarda yapılmaya başlandığını bildiren Webetainfo özellik hakkında ayrıntıları da ortaya çıkardı. Yeni özellikle birlikte, uygulama yeni bir cihazda oturum açarken mobil veriyi mi yoksa Wi-Fi’yi mi kullanacağınızı soracak. Mobil veriyi seçtiğinizde ise “veri planınızdan büyük miktarda kullanımda bulunulabileceği” uyarısı karşılaşacaksınız. Bu özellik aynı zamanda, sohbet geçmişi, resimler gibi verilerinizin yeni cihaza aktarılacağı anlamına gelebilir.

WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde Hindistan’da banka olarak faaliyete başlayacağı ve kullanıcılarına kredi sağlayabilmek için hazırlıklara başladığı öğrenilmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler