Gündem

Yaralı Askerlerimizden Kara Haber Geldi ! Şehit Sayımız 33 Oldu

İdlib sorunları Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde görüşüldü. Bunun ardından askerlerimize yönelik bir hava saldırı gerçekleştirildi ve çok sayıda askerimizin şehit olduğu duyuruldu.

Dün akşam İdlib’de askerlerimize yönelik bir saldırı gerçekleştirildi. İlk gelen haberde 9 askerimizin şehit olduğu ifade edilirken zaman geçtikçe şehit sayımız yükseldi. Yaralı asklerimizden de kara haber geldi.

Hatay Valisi Rahmi Tutan tarafından yapılan ilk açıklamada “İdlib’de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 9 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur” ifadelerine yer verilmişti.

ŞEHİT SAYIMIZ YÜKSELİYOR

Bunun ardından yeniden bir açıklama yapılarak hava saldırısı kapsamında 22 askerimizin şehit olduğu ifade edildi. Daha sonra Valilik tarafından yeniden bir açıklama yapılarak 7 askerimizin daha şehit olarak şehit sayımızın 29’a yükseldiği ifade edildi.

Hatay Valisi Rahmi Turan, basına yaptığı açıklamada “Ağır yaralılarımızdan 7 Mehmetçik şehit oldu” dedi. Turan, “Hastanede 36 yaralımız var. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. Yaralıların bir kısmı Hatay’da tedavi görürken, bir kısmı Ankara’da GATA’ya getirildi.

Yaralı Askerlerimizden Kara Haber Geldi: Şehit Sayımız Yükseliyor
Yaralı Askerlerimizden Kara Haber Geldi: Şehit Sayımız Yükseliyor

Saldırıların ardından bu sabah ise yaralı askerlerimizden kara haber geldi. 4 askerimiz daha şehit olarak İdlib’deki şehit sayımız 33’e yükseldi.

Ayrıntılar geldikçe okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir