Eğitim

Yarın ilk ders başlıyor! Bakan Selçuk öğretmenlere çağrıda bulundu

Corona virüsü salgını sonrası uzaktan eğitim gören 8. Ve 12. Sınıflar da yarın okula başlıyor. Böylece ilkokul 1. sınıfların yanı sıra ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, ortaokul 8. sınıflar, lise 12. Sınıflar yarın yüz yüze eğitim görecekler. Bu kapsamda açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlere çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son yapılan kabine toplantısı sonrasında ilkokul 1. sınıfların yanı sıra ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, ortaokul 8. sınıflar, lise 12. sınıflar içinde yüz yüze eğitime geçileceğini bildirmişti. Bu kapsamda bir çok öğrenci yüz yüze eğitime başlayacak. Bu kapsamda Bakan Selçuk yarın ders verecek olan öğretmenlere çağrıda bulundu. Türkiye’de çıkan orman yangınları sonrası paylaşım yapan Bakan Selçuk, öğretmenlerden okul bahçelerin toprağına birer tane fidan dikmelerini istedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı:

“Güzel ülkemizde, yanan ormanların hüznünü bir kez daha yaşıyoruz. Yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarımızdaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum.”
Güzel ülkemizde, yanan ormanların hüznünü bir kez daha yaşıyoruz.

Yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarımızdaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum.”

İlgili Makaleler