Gündem

Yasak Olan İl Sayısı Arttı ! Bir Yasak Kararı Daha Duyuruldu

Kahramanmaraş Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada vaka sayısın artmasını engellemek için bir akrar alındığı belirtildi. Söz konusu açıklamada taziye ziyaretlerinin yasaklandığı belirtildi.

Kahramanmaraş Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı ve açıklamada il genelinde vaka sayısının artmasını engellemek için taziye ziyaretlerine ikinci bir karara kadar yasaklandığı belirtildi. Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada sosyal mesafeyi korumak için ek tedbirlerin de alındığı vurgulandı.

Kahramanmaraş Valiliği, il genelinde taziyelerin yasaklandığını yazılı açıklama ile duyurdu ve açılamada yapılan tespitlerde, salgının taziyelerle yayıldığının anlaşıldığı vurgulandı. Ayrıca il genelinde taziylerin yasaklanmasının oy birliği ile karar verildiği ifade edildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Toplu taziye geleneğinin olduğu ilimizde taziye evlerinde, evlerde, açık/kapalı alanlarda taziye yapılmamasına, ayrıca bu hususa ilişkin cami ve belediye hoparlörleri ile kolluk araçlarından ilçelerimizde günde en az bir kez ‘Salgın tehlikesi devam etmektedir. Yapılan tespitlerde salgının, taziyelerden daha fazla yayıldığı anlaşılmıştır. Taziyelerimizin salgın döneminde toplu şekilde hiçbir ortamda yapılmaması kararı alınmıştır.’ anonsunun yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir”

İlgili Makaleler