Ekonomi

Yatırım Yapmak İsteyen Tasarruf Sahiplerine İslam Memiş’ten Altın Değerinde Tavsiyeler Geldi! Altın ve Dolar Almak İsteyenlere Kritik Uyarılar Yaptı!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yine çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Yaptığı isabetli tahminler ve altın değerindeki tavsiyeleri ile en çok takip edilen ekonomistlerin başında gelen Memiş, yatırım yapmak isteyen ama kararsız kalanlar için kritik açıklamalarda bulundu. Bu hafta yayınlanacak olan verilerin takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Açıklanan Veriler Rakamlara Yansıyacak

Ülkemizde açıklanan büyüme ve enflasyon verileri ile birlikte ihracat rakamlarının sonra derece önemli olduğunu ifade eden İslam Memiş, yurtdışında da çok önemli verilerin açıklanacağını söyledi. Avrupa Merkez Bankası Başkanı’nın yapacağı açıklamanın piyasalar açısından kritik bir öneme sahip olduğunu söyleyen uzman isim, Amerika’dan gelecek olan verilerin ise piyasaları etkileyeceğinin altını çizdi.

İç piyasalarında tansiyonun günden güne yükseldiğini söyleyen İslam Memiş, emtia fiyatlarında ve döviz fiyatları için çektiği kırmızı çiziğinin hala geçerliliğini koruduğunu söyledi. Kırmızı çizginin ne olduğunu kaçıranlar olduysa; dolar kuru için 16,40 TL, gram altın için 980 TL ve gümüşün gram fiyatı ise 11,80 TL olarak belirledi. Bu seviyelerin aşılması durumunda ise ikinci direnç seviyesinden bahsedilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, kırmızı çizgi olarak belirlediği seviyelerin kırılması halinde ikinci direnç seviyelerini işaret etmişti. İkinci direnç seviyesi olarak dolar fiyatlarında 16,60 TL, gram altın fiyatlarında ise 1000 TL olarak belirlemişti.

10-15 Gün Çok Kritik

Elinde Türk Lirası bulunduran tasarruf sahiplerinin yatırım süreçleri içerisinde panik ve korku duyguları ile hareket etmeleri durumunda aldıkları pozisyonların büyük riskler taşıyacağını söyleyen uzman isim, önümüzdeki 10 ile 15 günün çok önemli olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler