Ekonomi

Yatırımcı Şaşkın! Döviz Fiyatlarındaki Dalgalanma Sürüyor!

Döviz fiyatları her gün dalgalı bir ivmeyle vatandaşın karşısında çıkmaya devam ediyor. Dün yukarı yönde bir ivme gösteren fiyatların bugün düşmeye başlaması vatandaşı şaşırttı. Öte yandan yatırım yapan milyonlarca vatandaşı hayal kırıklığına uğratan ve merakla takip edilen kur fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte 4 Ocak dolar, euro ve sterlin fiyatları…

Güncel Döviz Fiyatları

Yabancı ülkelerin parası için ifade edilen döviz, piyasada gösterdiği dalgalı hareketlerle vatandaşı şaşırtmaya devam ediyor. Yatırımcısını zor durumda bırakan döviz için Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta yaşanan bu dalgalanmanın olağan olduğunu ve her şeyin kontrol altında olduğunu belirtmişti. İşte dolar, euro ve İngiliz sterlin ‘inin güncel durumu;

Dolar resmi olarak yapılan açıklamaya göregüne düşüşle başladı. Dolar 4 Ocak sabah saatlerine yapılan açıklamayla yeni fiyatının 13,12 TL olduğu ifade edildi.

Euro cephesinde de aynı değer kaybı vatandaşı şaşırttı. 4 Ocak tarihinden itibaren açıklanan anlık kurlara göre euro 14,92 TL olarak güncellendi.

İngiliz sterlini ‘de aynı düşüşü yaşamaya başladı. 4 Ocak tarihinde yapılan açıklamaya göre Sterlin alıp satmak isteyenler için sterlin’in alışı 17,6835 TL, satışı ise 17,8144 TL olarak ifade edildi.

İlgili Makaleler