EğitimGündem

Yaz Tatili İptal Olacak Mı? Bakan Selçuk’tan Dikkat Çeken Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan süreçle ilgili nemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açılamalarında yaz tatilinin iptal olup olmayacağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak yaz tatili hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yaz tatilinin yanı sıra okulların tatil süresinin uzayıp uzamayacağı konusu hakkında Bakan Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Hastalık ile ilgili konuşmamız doğru değil. Bilim Kurulu’nun tespitleri önemli. Yarınki toplantıda bir değerlendirme yapılır. Bunun bir veriye dair yapılması önemli.”

Sınıf geçme hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk “İlk dönem ki notları var. İkinci dönemden bazı veriler var. Bunların hepsi masada. Çocukları yerleştirmek için bir sınavı mutlaka yapacağız. Tüm senaryolar masada. Kararları zamanla açıklayacağız.” dedi.

YAZ TATİLİ İPTAL OLACAK MI?

Tüm bunların yanı sıra yaz tatili hakkında ise Bakan Selçuk şunları söyledi:

“Her gün Sayın Maliye Bakanımız ayrıntıları paylaşıyor. Bugün de paylaştı. Bizim için mevzuat önemli. Bir öğretmen ders vermeden ödeme yaparsak bu mevzuata aykırı. Ancak burada olağanüstü bir durum var. Telafi eğitimi mutlaka olacak. Televizyondan eğitim öğrencilerin derslerden uzaklaştırmamak, öğretmen öğrenci bağını zayıflatmamak içindir. Bu tam olmuyor. Yüz yüze telafi olacak. Yaz tatilinde bile olabilir. Her olasılık var. Yazın olacak demiyorum, ama olursa bu dersleri ücretli ve kadrolu öğretmenler verecek.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir