Alexa
Rıza CEYLAN

Rıza CEYLAN

Rıza CEYLAN

Hakkında

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine  bağlı Yukarı Göynük köyünde 1973 yılında doğan  Rıza Ceylan  Yazar ve eğitmendir.
 

Lisans  eğitimini Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Eğitim Fakültesi’nde tamamlamış, sonrasına Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans yapmıştır. Farkındalık sahibi bireyler yetiştirebilmek adına, beden dili ve işaret dili çalışmalarını sürdürmektedir.
 

Türkiye’nin ilk özel radyo programcılarından olan Rıza Ceylan , ülkemizin saygın kamu haber sitelerinde ve çeşitli dergilerde kişisel gelişim farkındalık  ve eğitim üzerine yazılar yazmakta editörlük yapmaktadır.
 

Çeşitli  sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici , özel eğitim kurumlarına danışmanlık görevlerinde de bulunan Rıza Ceylan  aynı zamanda NLP Eğitmeni ve Eğitim Koçudur. Halen Ankara ‘da Meslek lisesinde öğretmen ve müdür yardımcısı olarak görev yapmakta olan  Rıza Ceylan’ın şiir çalışmaları ve yayınlanmış Eğitimcinin Farkındalığı isimli bir kitabı bulunmaktadır.
 

09 Ekim 2018 Tarihinde kurulan Başkent Zonguldaklılar Derneği kurucu yönetim kurulunda Genel Sekreter olarak görev alan  Rıza Ceylan , evli ve bir kız çocuğu babasıdır.