Ekonomi

Yeni Bir İddia Ortaya Atıldı! Bir Zam Daha Gelebilir!

Zam açıklamaları peş peşe gelmeye devam ediyor. Yeni yılın gelmesiyle artan fiyatları vatandaşın cebini yakıyor. Asgari ücret zamlı haliyle henüz vatandaşa ulaşamadan eridi. Son olarak otomobil sahiplerini hayal kırıklığına uğratan benzin ve motorine zam gelecek iddiası doğrulanmış v e 1 haftada 2. kez zam yapılmıştı. Şimdi ise yeni bir iddia ortaya atıldı. İşte o iddianın ayrıntıları…

Otomobil Sahiplerinin Cebi Yeniden Yanacak!

Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine bir gecede gelen zam otomobil sahiplerini hayal kırıklığına uğratmıştı. 1 haftada 2, 1 yılda 46 kez zam yapılan akaryakıt fiyatları için yeni bir iddia ortaya atıldı. Sektör kulislerinde dolaşan iddialara göre bu geceden itibaren otogaz’a da zam yapılacak.

10 TL sınırına gelen otogaz vatandaşı kara kara düşündürdü. Kulislerden gelen iddialarda şu ifadelere yer verildi;

“Genelde, otogazı alt gelir grubu tercih ediyordu. Otogaza, benzin ve motorine olduğu gibi art arda zam geldi. 10 TL’ye dayandı. Dar gelirli vatandaşlar, LPG alımını büyük ölçüde kesti. Bazıları da yakıt olarak LPG’den benzine geçti. Günlük bazda, LPG satışlarında gerileme yüzde 25’i buldu.” Otogaz için bu geceden itibaren 30 kuruş zam iddialarına ilişkin kesin bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz günlerde benzin ve motorin için gelen iddiaların doğru çıkması, bu iddianın da doğru çıkabilme oranını yükseltti.

İlgili Makaleler