Ekonomi

Yeni Bir Zam Daha Geliyor! Otomobil Sahiplerinin Cepleri Yanacak!

Her güne yeni bir zam açıklamasıyla uyanan vatandaş, kara kara ay sonunu nasıl getireceğini düşünüyor. Asgari ücret zamlı haliyle henüz ödenmeye başlamadan artan fiyatlar sebebiyle resmen eridi. Merkez Bankası kararı sonrası döviz kurlarında yeni zirve görüldü. Dolar/TL kuru bugün 16,63’i, euro/TL kuru ise 18,85’i gördü. Bunun üzerine yapılan açıklamaya göre benzine 69 kuruş, motorine ise 1 lira 13 kuruş zam geleceği bildirildi. İşte
detaylar…

Benzin ve Motorin Zamlanacak!

Döviz kurlarında sert yükseliş devam ediyor. Faiz kararının ardından an itibariyle dolar/TL 16.80’i, euro/TL kuru da 19.03 TL’yi gördü. Kurdaki hareketlilik sürerken benzin ve motorine bir zam daha geldi. Odatv’nin akaryakıt sektörü temsilcilerinden öğrendiğine göre, benzine 69 kuruş, motorine ise 1 lira 13 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Zammın bu geceden itibaren geçerli olacağı bildirildi.

Dolar/TL son 1 ayda yüzde 50.5 yükseldi. 2021 genelindeki yükselişi ise yüzde 114’ü buldu. EPGİS’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 17/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 56 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur. demesinin ardından gelecek olan yeni zam halkı endişelendirdi.

İlgili Makaleler