Gündem

Yeni Corona Virüsü Tedbiri: Hac İşlemleri Ertelendi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından corona virüsü için yeni bir tedbir alındı. Buna göre ikinci bir duyuruya kadar hac işlemleri ertelendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, corona virüsü tedbirleri kapsamında yeni bir karar aldı. Buna göre hac işlemleri ikinci bir duyuruya kadar ertelendi.

Suudi Arabistan’ın, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Umre ziyaretlerini geçici olarak askıya alması ve umre ziyaretlerinin geçici olarak durdurulması ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı, internet sitesinden 2020 yılı hac ödemeleri ile ilgili duyuru yapıldı.

DUYURU YAPILDI

DİB tarafından yapılan duyuruda 2’nci ve 3’üncü taksit ödemelerine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“2020 yılında hacca gitmek üzere kesin kayıt yaptırıp ilk taksit ödemelerini yaparak 2’nci ve 3’üncü taksit ödemelerini henüz yapmayan hacı adaylarımızın taksit ödemeleri ve hac ile ilgili iş ve işlemler ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.

Hac İşlemleri Ertelendi
Hac İşlemleri Ertelendi

Hac ile ilgili iş ve işlemler de (hacı adaylarımızın eğitimleri, valiz, kitap, malzeme dağıtımı, görevli seçimi ve eğitimi gibi konular) ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir”

Sitede ayrıca umre turları iptal edilen umrecilere ücret iade işlemlerinin nasıl yapılacağına ilişkin bir duyuruya da yer verildi.

TALEP EKRANI AÇILDI

Söz konusu duyuruda, corona virüsünden  korunmak ve yayılımını önlemek amacıyla umre turlarının ileri bir tarihe ertelenmesi üzerine, bazı kafilelerin umre vizelerinin alınmasına rağmen iptal edilmek zorunda kalındığı bildirildi.

Umre vizeleri alınan ve turları iptal edilen umre yolcularından vize ücreti kesintisi yapılmadan ücretlerin iade edileceği kaydedilirken, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda umreye gidemeyen umrecilerin ücret iadelerinin IBAN hesabına gönderilmesi için talep ekranı açıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir