Gündem

Yeni corona virüsü tedbirleri mi geliyor? Gözler kritik toplantıda

Dünya genelinde milyonlarca insanın enfekte olmasına neden olan corona virüsü salgının etkileri Türkiye’de devam ediyor. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün yeniden toplanacak. Tüm gözlerin çevrildiği kritik toplantıda corona virüsü tedbirleri konuşulacak.

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de il bazında çeşitli tedbir kararları alınmaya devam ediyor. Ancak vatandaşlar yurt genelinde yeni tedbir kararlarının alınıp alınmayacağını merak ediyorlar. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün saat 15:00’da yeniden toplanacak. Toplantıda, corona virüsü tedbirleri, Giresun’daki sel felaketi ve dış ilişkiler konuşulacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli toplantıda sel fekaleti ile ilgili bilgilendirmede bulunacak. Ayrıca Karadeniz’de doğal gaz keşfi ve yansımaları da konuşulacak.Doğu Akdeniz’deki son durum ve Almanya’nın arabuluculuk girişimi, Libya ve Suriye’deki gelişmelerin ele alındığı toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da ekonomideki gelişmeleri aktaracak.

Corona virüsü denetimleri

Türkiye’deki corona virüsü salgınının değerlendirildiği toplantıda düğün, cenaze ve asker uğurlama gibi toplu etkinliklerde maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulması konusunda denetimlerin sıkılaştırılması ile ilgili konuşulacak. Ayrıca belli sınıfların okula gelmesini talep eden özel okullar ile ilgili kararlar da masaya yatırılacak.

İlgili Makaleler