Gündem

Yeni Karar Duyuruldu: İl Genelinde Kısıtlama Başladı

Eskişehir Valiliği tarafından yazılı bir açıklama yapıldı ve bu açıklamada il genelinde yeni kısıtlama kararlarının alındığı belirtildi. Söz konusu açıklamada 65 yaş üstü vatandaşlar için ikinci bir karara kadar AVM, pazar yeri, çay bahçeleri, piknik alanları gibi toplu alanlara girişlerin belirli saatlerde yasaklandığı vurgulandı.

Corona virüsü salgını kapsamında artan vaka sayılarından dolayı 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sürekli kısıtlama haberleri gelirken açıklamalar İl Valilikleri tarafından yapılıyor. Eskişehir Valiliği tarafından bir yazılı açıklama yapıldı. Bu açıklamada İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre 65 yaş üstü vatandaşların belirli saatlerde belirtilen toplu etkinliklere katılımlarının yasaklandığı vurgulandı.

KISITLAMA KARARI

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda gündüz 12.00 – 14.00 akşam 20.00 – 23.00 saatleri arasında etkinliklerin yapılmasının uygun görüldüğü vurgulandı.

VALİLİKTEN YAYIMLANAN DUYURU

Bu konuya ilişkin Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın dernek ve kooperatif gibi sivil toplum kuruluşlarının (zorunlu icrai faaliyetleri) etkinlik ve toplantıları hariç olmak üzere etkinlik ve toplantıları, düğün, cenaze, birinci derecede yakınları olan kişilerin düğün ve cenazelerine katılım hariç olmak üzere, pazar yeri, sosyal faaliyetler, alışveriş merkezleri, çay bahçesi, kafe, kıraathane, piknik alanları, asker uğurlamaları ve benzeri gibi kalabalık alanlara girmesinin yasaklanmasına, toplu taşıma araçlarını 07.00-09.00 ve 17.00-19.00 saatleri arasında kullanmamaları yönünde uyarı ve bilgilendirme çalışmalarının yapılmasına, taziye çadırı ve taziye evi gibi alanlarda toplanma başta olmak üzere her türlü taziye ziyaretlerinin yasaklanmasına karar verilmiştir”

İlgili Makaleler