Gündem

Yeni Özellik Güncelleme İle Birlikte Geliyor! WhatsApp’tan Devrim Niteliğinde Yenilik; Rakiplerinden Karşı Hamle Bekleniyor! Artık Mesajlar Düzenlenebilecek!

Dünyanın en çok kullanılan mesajla uygulaması olan WhatsApp, her geçen gün yaptığı yenilikleriyle tahtını korumayı başarıyor. Son güncellemesiyle birlikte mesaja ifade bırakma özelliğini getirmiş olan WhatsApp, bu kez bir süredir mobil kullanıcılarının istekle beklediği bir özelliği kullanıcılarına sunmayı hazırlanıyor. Yeni özellikle ise, tanıtımdan bu yana inanılmaz ilgi görmeye başlamış bulunuyor.

Yaptığı yenikler bir yana mesaj göndermede sunduğu pratiklik ile teknoloji severlerin her an yanında olmayı sürdüren WhatsApp, yeni güncellemesine bir süredir teknoloji severlerin deklare ettiği bir özelliği eklemeye hazırlanıyor. Yeni güncelleme ile birlikte mesajların silmeye gerek kalmaksızın düzenlenmesine izin veren WhatsApp, konuyla ilgili detayları da teknoloji severler için açıklamış bulunuyor.

Artık WhatsApp’ta Mesajlar Silmeden Düzenlenebiliyor

Her geçen gün teknolojiyi daha yakından takip eden ve bu doğrultuda da kendisini güncelleyen WhatsApp, mesajlara ifade bırakma ve gönderilen fotoğrafı düzenleme gibi geçtiğimiz günlerde gelen sistem özelliklerine bir yenisini daha ekliyor. Önümüzdeki güncellemeyle birlikte bünyesine gönderilen mesajı düzenleme seçeneğini de sunacak olan WhatsApp, gönderilen mesajların silinmeden düzenlenebilmesine olanak tanımayı amaçlıyor. Bir süredir teknoloji severlerin dillendirildiği bu özellik kapsamında yapılacak olan yeniliklere ilişkin teknoloji severlere detaylı bir bilgi vermeyi de ihmal etmeyen WhatsApp, özelliğin ilk hangi işletim sistemine sahip olan telefonlara geleceğini ve özelliğin neleri içereceğini de teknoloji severler için açıklamış bulunuyor.

Yeni Özellik O Konumda Yer Alıyor

Yeni özelliğine ilişkin detaylı bir bilgi paylaşımı gerçekleştiren WhatsApp, özelliği öncellikle iOS işletim sistemini kullanılan Apple marka telefonlara, ardından ise Android işletim sistemi kullanan telefonlara getirmeye hazırlanıyor. Bunun yanı sıra mesajları düzeltme seçeneğinin nerede yer alacağına ilişkin de detaylı bir bilgi paylaşımı gerçekleştirmiş olan WhatsApp, uygulama ekranında belirli bir sohbet balonu seçilip, aktif hale getirdikten sonra sağ üst köşede bu özelliği sunacağını belirtiyor. Mevcut düzende bahsettiği sekmede “Kopyala ve Bilgi” seçeneklerini şu an için sunan WhatsApp, ilerleyen günlerde “Düzenle” seçeneğini de bu sekmeye eklemeyi planlıyor. Öte yandan WhatsApp, yeni özelliğinin geleceği güncelleme için henüz tarih vermemiş bulunuyor.

İlgili Makaleler