Gündem

Yeni Şafak Gazetesi Korona virüsü yok edecek akıl dışı yeni buluşunu manşetine taşıdı!

Yeni Şafak Gazetesi bugünkü sayısında, Korona virüsü kökünden kazıyacak, yok edecek yeni buluşunu manşetine taşıdı! Gazeteye yazısına göre zeytin yaprağı çayı koronavirüs illetini yok ediyor. Zeytin yaprağı içenlerde kesinlikle Kovid-19 bulaşmıyormuş. Yeni Şafağın bu akıl dışı buluşuna tepkiler çığ gibi büyüdü. Tüm dünya aşı çalışmaları için milyarlarca dolar harcayacağına meğer zeytin yaprağı çayı üretselermiş bu sorun ortadan kalkıyormuş meğerse…

HALK SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATTILAR

Yani böyle bilimden, akıldan, zekadan yoksun bir haber yapmak halk sağlığını tehlikeye atmak sayılmıyor mu? Buna inanan kim bilir kaç kişi vardır. Dezenfektan içerek koronavirüsten kurtulacağını sanan kaç kişi öldü. Şimdi bu habere inanıp ta kim bilir kaç kişi zeytin yaprağı çayını içip maskesiz çıkacak yollara..  Gazete birde kalkıp, yok efendim böyle bir mucize varmış ama ilaç firmaları saklıyormuş diyor… Yani kendi söyledikleri yalanlara kendileri bile inanmış. Bunlara inanan kim bilir kaç kişi çıkacak.

Gazetenin haberinde zeytin yaprağının koronavirüsü “sıfırlayan” etkisine örnek olarak Albayrak Grubu’na ait TÜMOSAN ve Varaka Kağıt fabrikalarında koronavirüse yakalanan işçilerden söz edildi.

Haberdeki ilgili bölümler şöyle:

“500 çalışanı olan TÜMOSAN Traktör fabrikası işçilerinin 94’ü koronaya yakalanmıştı. Yaklaşık 2 aydır her gün sabah akşam zeytin yaprağı çayı içirilen 500 TÜMOSAN çalışanı ve ailelerinde korona vakası sıfırlandı.”

“Aynı deneme, Balıkesir’deki eski SEKA yeni Varaka Kâğıt Fabrikasında da yapıldı. Fabrikada çalışan 460 kişiye günde 3 defa zeytin yaprağı çayı ikram edildi. Sonuç yine şaşırtıcı oldu, vakalar sıfırlandı. Sadece 1 kişi kovid 19’a yakalandı, o personelin de zeytin yaprağı çayı içmediği belirlendi. ”

Habere göre “zeytin yaprağı” formülü, İstanbul’daki 3 hastanede de denend ve denemelerle zeytin yaprağının kovide karşı önemli bir koruyucu (!) olduğu ortaya koyuldu.

“BİLİM HİÇE SAYILMIŞ”

Yeni Şafak’ın haberi sosyal medyada büyük tepki çekti. Haberi Twitter hesabında paylaşan Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi:

“Yeni Şafak’ın “Koronaya karşı zeytin yaprağı” manşeti, halk sağlığını tehlikeye atan, haberciliğin hiçbir kuralına uymayan bir haber. Bilim hiçe sayılmış…”

 

İlgili Makaleler